start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
07.11.2017
78.rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów

W sobotę 2 października 2017 r. odbył się uroczysty Kominek Pokoleń z okazji 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów. Podczas kominka odbył się uroczysty apel, na którym wręczono legitymacje nowym członkom współdziałającym Stowarzyszenia Szarych Szeregów oraz Młodzieżowe Odznaki „Szare Szeregi – Więź Pokoleń”. Tym razem Młodzieżową Odznakę zdobyły 74 osoby – uczniowie i harcerze, którzy uczestniczyli w XXVIII Złazie Szarych Szeregów na Lubogoszczy w dniach 8-10 września br. i zaliczyli bieg harcerski.

W kominku uczestniczyli weterani, członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów, uczniowie, harcerze, instruktorzy, nauczyciele, przyjaciele i sympatycy. Podczas spotkania zapoznano się z przebiegiem tegorocznego XXVIII Złazu na Lubogoszczy oraz wręczono pamiątkowe koszulki harcerkom-kombatantkom krakowskich Szarych Szeregów. Tematem spotkania była działalność krakowskich harcerek w czasie okupacji, podobnie jak podczas Złazu na Lubogoszczy. Całość spotkania była przeplatana wspólnym śpiewem harcerskich piosenek.

wstecz
PROSZĘ DODAĆ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila