start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
23.10.2017
Multimedialny szlak głuchych

Muzeum AK jako jedna z 28 instytucji uzyskała dofinansowanie w jesiennej edycji programu Kultura-Interwencje NCK. Oznacza to, że filmy dla osób głuchych będą dostępne w kioskach multimedialnych.

Do programu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury zgłoszono 482 wnioski. Muzeum AK otrzyma 18 tys. zł na zadanie implementacji systemu ścieżki zwiedzania w kioskach. Gotowe filmy w Polskim Języku Migowym oraz z napisami, które poprowadzą głuchych przez wystawę stałą, będą jeszcze łatwiejsze w użyciu. Dostępne będą nie tylko na urządzeniach mobilnych po zeskanowaniu kodów QR, ale również możliwe będzie ich wywołanie za pomocą specjalnej karty w kioskach multimedialnych rozstawionych wzdłuż ścieżki w ciągu zwiedzania.

To działanie komplementarne do projektu „Historia wpada w ucho”, realizowanego w ramach wcześniejszego dofinansowania NCK. Aktualnie trwają szkolenia pracowników w zakresie obsługi osób niepełnosprawnych wraz z nauką podstaw Polskiego Języka Migowego, jednocześnie powstają ostateczne wersje filmów ścieżki zwiedzania. Wciąż można zapisać się na bezpłatne warsztaty dla niesłyszących: http://www.muzeum-ak.pl/wydarzenia/formatka.php?idwyb=1094

Gotowa jest już identyfikacja wizualna projektu oraz materiały informacyjne. Realizację projektu można śledzić na www.instagram.com/muzeumak.

 

wstecz
PROSZĘ DODAĆ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila