start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
18.04.2018
Muzeum AK beneficjentem programów dotacyjnych MKiDN i NCK

Pierwszy z pozyskanych w tym roku projektów pn. „Zakup systemu wystawienniczego na potrzeby strategicznego rozwoju ekspozycji stałej Muzeum Armii Krajowej w Krakowie” pozwoli na inwestycję w kolejne gabloty rozszerzające kontekst wystawy stałej o dotychczas nieprezentowaną kolekcję mundurów z okresu II wojny światowej.

"Kolejnych", gdyż w zeszłym roku, dzięki dotacji w ramach tego samego programu, Muzeum zakupiło 5 wolnostojących gablot stołowych, w których zaprezentowana została kolekcja unikalnych sztandarów.

Tegoroczny wniosek ministerialna komisjaa oceniła pozytywnie, przyznając 120 tysięcy złotych dotacji, przy czym ogólna wartość projektu wyniesie 150 000 złotych.

Drugie z dofinansowanych zadań, o jakich mowa, pn: „tAK! Doświadczam! Muzeum AK angażuje Młodość!”. zakłada realizację programu edukacyjnego obejmującego aktywizację zawodową studentów studiów historycznych, poprzez oddanie im możliwości udziału w konkursie na scenariusz warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, pozostających w temacie historii XX wieku, II wojny światowej i Armii Krajowej.

Muzeum AK już po raz 3 z rzędu uzyskało pozytywną rekomendację komisji Narodowego Centrum Kultury otrzymując dotację na realizację zadania w wysokości 12 000 złotych, przy czym ogólna wartość projektu wyniesie 16 000 złotych.

W ubiegłym roku, dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury Muzeum zrealizowało zadanie "Historia wpada w ucho", dzięki któremu możliwość zwiedzania i odbioru ekspozycji stałej w oparciu o nowoczesne rozwiązania multimedialne i specjalnie zaprojektowaną ścieżkę z filmami w języku migowym, uzyskały osoby głuche.

Wiosna dopiero się zaczyna.

 

wstecz
PROSZĘ DODAĆ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila