start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
29.06.2017
Porozumienie z Zespołem Zarządzania Wsparciem Teleinformatycznym

28 czerwca płk dr Andrzej Kowalski – komendant Zespołu oraz dr Marek Lasota – dyrektor Muzeum AK, sformalizowali współpracę, która polegać będzie m.in. na prowadzeniu wspólnych działań dydaktycznych.

Zespół Zarządzania Wsparciem Teleinformatycznym w Krakowie zajmuje się zarządzaniem wojskowymi systemami informatycznymi, a także przeprowadzaniem szkoleń e-learningowych. Dotychczas dzięki pomocy pracowników Zespołu powstał film „Konspiracja w Krakowie. Miejsca, które musisz znać”, przygotowany na okoliczność 75. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Stacjonarne zdjęcia powstały w studiu przy ul. Rakowickiej. To samo studio wykorzystywane było również do nagrywania wspomnień kombatantów. Zespół otwarty był również na uczestników muzealnych półkolonii, którzy dowiedzieli się na czym polega praca wojskowych informatyków. Bardzo dobre doświadczenia ze współpracy rozwijanej sukcesywnie od ponad roku, zaowocowały podpisaniem porozumienia, które zakłada uzupełnienie dotychczas podjętych działań.

Oprócz wizyt studyjnych, wspólnych projektów, nagrań kombatantów i materiałów multimedialnych porozumienie przewiduje współpracę w zakresie propagowania i weryfikacji wiedzy historycznej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych, w tym e-learningu.

„Konspiracja w Krakowie. Miejsca, które musisz znać”: https://www.youtube.com/watch?v=_Rs3P1-OYec

Fot. Zespół Zarządzania Wsparciem Teleinformatycznym w Krakowie
Tekst: Piotr Koziarz

wstecz
PROSZĘ DODAĆ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila