start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
05.10.2017
Uroczystości na Suchej Polanie

10 września 2017 r. na Suchej Polanie, pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy, odbył się zorganizowany przez PTTK "Lubomir” XXVII Zlot Szlakami Walk Partyzanckich Obwodu AK Myślenice. W czasie II wojny światowej często odbywały się na polanie przeglądy licznych w tym rejonie oddziałów partyzanckich (3 września 1944 r. odbyła się tutaj uroczysta Msza polowa, podczas której poświęcono proporczyk myślenickiego obwodu Armii Krajowej). 

Uroczystość w dniu 10 września 2017 roku zgromadziła żołnierzy-partyzantów, mieszkańców okolicznych miejscowości, turystów, którzy rokrocznie biorą udział w zlotach, młodzież szkolną i licznie zaproszonych gości oraz przedstawicieli samorządów i parlamentarzystów. Uroczystości rozpoczęła Msza święta przy ołtarzu polowym w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę z udziałem licznych pocztów sztandarowych. Po uroczystej Mszy świętej przed pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze.

Odczytany został apel pamięci ku czci poległych żołnierzy Armii Krajowej.

Uroczystość zakończył wspólny piknik.

W uroczystościach brał udział delegacja AK Wieliczka z prezesem Stanisławem Dziedzicem na czele i delegacja Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość” Obszaru Południowego w Krakowie w składzie: mjr Stanisław Szuro, Jadwiga Ostafin, Prezes Zarządu Małgorzata Janiec, członkowie Stanisława Rozwadowska, Wanda i Jerzy Bukowscy oraz Jacek Janiec.

Tekst i zdjęcia:
Małgorzata i Jacek Janiec

wstecz
PROSZĘ DODAĆ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila