start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
02.01.2017
Wigilia Zrzeszenia WiN w Muzeum AK

"Przy Wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,
pomnijcie, że dzień ten radosny z Miłości jest poczęty..."

19 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Zarządu Obszaru Południowego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" w Krakowie, Środowiska Żołnierzy Armii Krajowej Obszaru Lwowskiego im. "Orląt Lwowskich” w Krakowie oraz Polskiego Związku Więźniów Politycznych okresu Stalinowskiego.

W tym bardzo rodzinnym spotkaniu opłatkowym, połączonym z uroczystym przyjęciem dwóch nowych członków do "WiN"- panów Jacka Smagowicza i Krzysztofa Sobolewskiego oraz wręczeniu legitymacji członkowskiej przez Prezesa Środowiska Żołnierzy AK Lwów im. "Orląt Lwowskich" w Krakowie dla pani Jadwigi Ostafin, uczestniczyli zaproszeni Prezesi i członkowie zaprzyjaźnionych organizacji kombatanckich i niepodległościowych w Krakowie.
Piękna modlitwa ojca Jerzego Pająka i poświęcenie opłatków, którymi dzielili się goście spotkania opłatkowego, śpiew kolęd i przesłanie  "Abyśmy przyjęli z pokorą to wołanie Aniołów znad Groty Betlejemskiej: »Pokój Ludziom Dobrej Woli«. Abyśmy ten pokój zanieśli do naszych domów, do sąsiadów. Abyśmy ten pokój ofiarowali Polsce".

Tekst: Jacek Janiec
Zdjęcia: Paweł Porębski

 

wstecz
PROSZĘ DODAĆ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila