start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
18.05.2018
XV edycja krakowskiej Nocy Muzeów w Muzeum AK!

XV edycja krakowskiej Nocy Muzeów w Muzeum Armii Krajowej sprowadziła do instytucji szerokie grono zwiedzających, zainteresowanych przygotowanymi przez Zespół wydarzeniami.

Prawdopodobnie jedyny w krakowskim muzealnictwie Escape Room „Wsypa” cieszył się znakomitym odbiorem, a rezerwacja miejsc zakończyła się na długo przed organizowaną Nocą. Mimo to, dzięki sprawnej organizacji i pomocy ze strony przeszkolonych wolontariuszy udało się zaprosić do udziału w zabawie więcej grup, starając się wyjść naprzeciw oczekiwań wielu, którzy w tę wyjątkową Noc przybyli do Muzeum, aby mogli spróbować swoich sił w podjęciu się wydostania z pokoju zagadek.

Najserdeczniejsze podziękowanie kierujemy do Jednostki Wojskowej „Nil”, która na rzecz organizowanych wydarzeń przygotowała prezentację sprzętu używanego przez wojska specjalne, w czasie pełnionej służby. Jednocześnie chcielibyśmy docenić i podziękować Stowarzyszenie „Terytorialni”, których prezentacja broni oraz instruktaż dotyczący jej użycia, rozłożenia i złożenia cieszył się kapitalnym zainteresowaniem do późnych godzin nocnych. Bardzo dziękujemy sponsorowi wydarzenia, Piekarni i Cukierni M.W. Hartabus za podarowanie chleba do grochówki.

Wydarzenie nie mogłoby cieszyć się tak znakomitym odbiorem, gdyby nie grupy rekonstrukcyjne, które towarzyszyły nam w czasie Nocy i wspomagały realizację wydarzeń, dlatego zaangażowanym na rzecz Muzeum grupom: 42 Royal Marines Commando, Grupie Rekonstrukcji Historycznej im. gen. Boruty-Spiechowicza oraz Dominikowi „Skurze”Kamińskiemu serdecznie dziękujemy za udział i prezentację w czasie wydarzeń Nocy Muzeów.

Degustacja grochówki wojskowej i zabezpieczenie ciepłego posiłku dla wszystkich odbiorców oferty Muzeum AK, który wspomógł w wytrwałości na drodze zwiedzania naszej instytucji, są zasługą 35 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, który kolejny już raz wspomagał #TeamAK w czasie organizowanych wydarzeń. Było ciepło, smacznie i sycąco, dlatego wojskowemu zaopatrzeniu posiłkowemu dziękujemy za posiłek i wsparcie.

Noc Muzeów to nie tylko nocne zwiedzanie instytucji, ale również święto muzealników, które obchodzą oni razem ze swoimi odbiorcami, publicznością zwiedzającymi. Dzięki Państwa obecności i uświetnieniu naszego święta w Muzeum AK całe wydarzenie możemy traktować jako sukces. Jesteśmy szczęśliwi, że wybrali Państwo ofertę naszej instytucji i razem z nami spędzili ten magiczny wieczór i noc. Zapraszamy na kolejne wydarzenia i mamy nadzieję, do zobaczenia niedługo!

Tekst: #TeamAK

Zdjęcia: Katarzyna Szulc-Kłembukowska

wstecz
PROSZĘ DODAĆ SWÓJ KOMENTARZ
Treść komentarza
Twój podpis
Kod antyspamowy
               Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila