start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
EDUKACJA - WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
19.07.2016
Na historycznym szlAKu – po dwóch turnusach półkolonii

Na historyczny szlAK wyruszyło z nami ponad 50 uczestników. Codziennie odwiedzaliśmy miejsca związane z historią i współczesnością polskiej wojskowości, a w samym Muzeum odbywały się gry i warsztaty.

Podczas wizyty w siedzibie 5 batalionu dowodzenia przymierzaliśmy  ekwipunek żołnierski, poznawaliśmy sprzęt i pojazdy wojskowe, a także metody udzielania pierwszej pomocy.W trakcie zajęć w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Krakowie oglądaliśmy samochody i sprzęt używany przez strażaków, a podczas zwiedzania „bezpiecznego domu” mogliśmy się przekonać w jaki sposób rozprzestrzenia się dym.W Bochni poznaliśmy historię wyjątkowego polskiego rotmistrza – Witolda Pileckiego, który przebywał w tym małopolskim mieście po swojej brawurowej ucieczce z obozu Auschwitz.
Odwiedziliśmy także ogrody Muzeum Archeologicznego i Park Jordana, a w trakcie zajęć poznawaliśmy historię  okupowanego Krakowa i bohaterów polskiej konspiracji.

Nie tylko zwiedzaliśmy ciekawe miejsca, ale również spotkaliśmy wyjątkowe osoby.  Naszym gościem była Pani kpt. Irena Wesołowska ps. „Miłość”, która przybliżyła młodzieży swoje wojenne losy i dokonania. Naszymi gośćmi byli również rekonstruktorzy oraz przedstawiciele Centrum Gier „Veto” , którzy zorganizowali mini-turnieje gier planszowych.Są jeszcze wolne miejsca na kolejne dwa turnusy, które odbędą się od poniedziałku do piątku:
od 1 do 5 sierpnia oraz od 8 do 12 sierpnia

Szczegóły na stronie: http://www.muzeumaktywne.pl/wydarzenia/wakacje-i-ferie.html Katarzyna Mazur

ta informacja posiada w swojej galerii zdjęć:  24  na stronach:  1
wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila