start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
EDUKACJA - WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
21.08.2017
Głosujemy na grę wielkoformatową!

Warsztaty „W okupowanym Krakowie” zostały nominowane do nagrody „Słoneczniki”. Zachęcamy do głosowania na inicjatywę Muzeum AK, która znajduje się w dziale „logika”. Głosowanie na stronie http://bit.ly/2v6zGZr. Dziękujemy!

Warsztaty „W okupowanym Krakowie” to flagowe przedsięwzięcie edukacyjne Muzeum AK ubiegłego roku. W ich trakcie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów dowiadują się jak wyglądało życie codzienne w okupowanym mieście. To nie zwykłe warsztaty, bo w ich trakcie uczestnicy przenoszą się na wielkoformatową planszę do gry z naniesionym planem miasta. Ich zadaniem jest przejście całej drogi, przy czym grający muszą wykazać się wiedzą zdobytą uprzednio w Małej Akademii. Dzięki otwartej i pojemnej formule uczestnicy dowiadują się na czym polegała konspiracyjna działalność Armii Krajowej, poznają najważniejsze akcje, jakie podziemie przeprowadziło w Krakowie, wypełniają okupacyjne dokumenty i zdobywają banknoty z epoki.

To już piąta nominacja w konkursie organizowanym przez portal Czas Dzieci. W ubiegłym roku otrzymaliśmy nagrodę za organizację warsztatów „Zostań asem wywiadu”, a rok wcześniej zdobyliśmy wyróżnienie za półkolonie „Burzowe lato”.

Informacje o grze dostępne są pod linkiem: http://www.muzeum-ak.pl/wydarzenia/formatka.php?idwyb=968

Informacje o ubiegłorocznej nagrodzie „Słoneczniki” za warsztaty „Zostań asem wywiadu”:
http://www.muzeum-ak.pl/newsysn/formatka.php?idwyb=767

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila