start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
EDUKACJA - WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
21.08.2017
Za nami kolejna wędrówka po "historycznym szlAKu"

Półkolonie w Muzeum AK to prawdopodobnie jedna z niewielu okazji aby m.in. zasiąść za sterami samolotu transportowego CASA, a także zobaczyć w jaki sposób powstają audycje radia RMF FM.

To była czwarta edycja letnich półkolonii w Muzeum AK, a jednocześnie siódma edycja, licząc łącznie z półkoloniami, które organizujemy w czasie ferii. W czterech turnusach wzięło udział prawie 80 dzieci. Uczestnicy otrzymali solidną dawkę wiedzy o funkcjonowaniu Polskiego Państwa Podziemnego, a dzięki warsztatom z grą wielkoformatową poznali realia życia w okupowanym mieście.  Tematem przewodnim kolejnych spotkań „Na historycznym szlaku” były kroniki, prezentowane w czasie piątkowego slajdowiska.

Podczas sierpniowych turnusów półkoloniści wzięli udział w harcerskiej grze terenowej, zwiedzili centrum Tarnowa, w związku z kolejną rocznicą wymarszu Kadrówki z Oleandrów zwiedzili wystawy „Broń i Barwa w Polsce” oraz „Sztuka Legionów Polskich”, a także uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez ZUS. Najwięcej emocji wzbudziła wycieczka do 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach, gdzie na dzieci czekały samoloty AN-26 oraz CASA, a także wizyta w siedzibie radia RMF FM w pofortecznych zabudowaniach obok kopca im. T. Kościuszki. RMF to jedyna w Europie stacja ogólnokrajowa, która nie nadaje ze stolicy państwa – podkreślał nasz przewodnik po radiowych studiach, p. Paweł Pawlik z RMF Classic.

Już teraz zachęcamy do udziału w lutowej edycji półkolonii „Aktywne ferie 2018”.
Tymczasem prosimy o oddawanie głosów na warsztaty „W okupowanym Krakowie” w konkursie Słoneczniki: http://www.muzeum-ak.pl/aktualnosci,glosujemy-na-gre-wielkoformatowa,868.html
 

Tekst: Piotr Koziarz

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila