start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
WYDARZENIA KOMBATANCKIE  >  SZCZEGÓŁY
26.12.2017
Spotkanie opłatkowe WiN i AK Lwów

15 grudnia 2017 r. w Muzeum AK im. gen. Emila Fieldorfa "Nila” w Krakowie odbyło się spotkanie świąteczno-opłatkowe kombatantów i członków organizacji niepodległościowych, zorganizowane przez Zarząd Obszaru Południowego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość” oraz Środowisko Żołnierzy AK Obszaru Lwowskiego im. "Orląt Lwowskich” w Krakowie.

Modlitwę "Anioł Pański” i w intencji poległych i zmarłych odmówili: ksiądz prałat Jan Dziasek - Kapelan Środowisk Kresowych i Ojciec Jerzy Pająk - Kapelan Środowisk Niepodległościowych w Krakowie. Podczas spotkania odbyło się  uroczyste  wręczenie przez Wojewodę Małopolskiego p. Piotra Ćwika odznaczeń i medali:

Złoty Krzyż Zasługi - p.Zdzisław Stangel,
Brązowy Krzyż Zasługi - p. Leszek Górecki,
medale Pro Patria dla: p. Aleksandry Tyszko, p. Danuty Cincio, p. prof. Jerzego Kowalczuka i p. Stanisława Czernego.          

Po poświęceniu opłatków, przy dźwięku kolęd zaproszeni goście w bardzo serdecznej, rodzinnej atmosferze składali sobie życzenia zdrowia, wzajemnego szacunku, wspierania się oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 roku. Przy tradycyjnym, wigilijnym poczęstunku  znamienici goście mieli okazję porozmawiać i powspominać swoje wigilie z czasów okupacji.

Spotkanie prowadziła Prezes Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość” Obszaru Południowego w Krakowie p. Małgorzata Janiec.

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Muzeum AK za pomoc w zorganizowaniu spotkania i życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i realizacji w nowym 2018 roku - w zgodzie i wzajemnym zrozumieniu - misji jaką jest propagowanie etosu Armii Krajowej.

"Podnieś rękę, Boże Dziecię! Błogosław Ojczyznę miłą...."

Tekst: Małgorzata i Jacek Janiec
Zdjęcia: Z Portalu Wojewody Małopolskiego

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila