start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
SZARE SZEREGI - WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
07.11.2017
78.rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów

W sobotę 2 października 2017 r. odbył się uroczysty Kominek Pokoleń z okazji 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów. Podczas kominka odbył się uroczysty apel, na którym wręczono legitymacje nowym członkom współdziałającym Stowarzyszenia Szarych Szeregów oraz Młodzieżowe Odznaki „Szare Szeregi – Więź Pokoleń”. Tym razem Młodzieżową Odznakę zdobyły 74 osoby – uczniowie i harcerze, którzy uczestniczyli w XXVIII Złazie Szarych Szeregów na Lubogoszczy w dniach 8-10 września br. i zaliczyli bieg harcerski.

W kominku uczestniczyli weterani, członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów, uczniowie, harcerze, instruktorzy, nauczyciele, przyjaciele i sympatycy. Podczas spotkania zapoznano się z przebiegiem tegorocznego XXVIII Złazu na Lubogoszczy oraz wręczono pamiątkowe koszulki harcerkom-kombatantkom krakowskich Szarych Szeregów. Tematem spotkania była działalność krakowskich harcerek w czasie okupacji, podobnie jak podczas Złazu na Lubogoszczy. Całość spotkania była przeplatana wspólnym śpiewem harcerskich piosenek.

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila