start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
SZARE SZEREGI
  SZARE SZEREGI
Witamy na stronie internetowej krakowskiego Oddziału
STOWARZYSZENIA SZARYCH SZEREGÓW !

Kim byli harcerze Szarych Szeregów - najmłodsi żołnierze Armii Krajowej? Jak powstawały Szare Szeregi? Pragniemy dzisiejszej młodzieży, w szczególności rówieśnikom "Chłopców z tamtych lat" przypomnieć o ich walce w ciemnych latach wojny i okupacji.

W bloku STOWARZYSZENIE SZARE SZEREGI niniejszej strony przedstawiamy statutowy zakres działalności Stowarzyszenia oraz krótką historię działalności i organizacji Oddziału Krakowskiego a także aktualne informacje z życia i działalności Oddziału i Stowarzyszenia.

Blok SZARE SZEREGI służył będzie popularyzowaniu legendy Szarych Szeregów w kręgach młodzieży szkolnej i harcerskiej oraz pogłębianiu wiedzy o krakowskich Szarych Szeregach.

Blok HARCERSKIE ORGANIZACJE ANTYKOMUNISTYCZNE poświęcamy historii udziału konspiracyjnych organizacji harcerskich w "Drugiej Konspiracji" na terenie Małopolski oraz ich programowemu etosowi.

C z u w a j !
Władysław Zawiślak Hm.

  SZARE SZEREGI - WYDARZENIA
2016-10-10
77. rocznica powstania Szarych Szeregów
W słoneczną i ciepłą niedzielę 25 września 2016 r. spotkaliśmy się na uroczystościach dotyczących 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz Szarych Szeregów.   czytaj całość  >>
2016-10-05
Kolejna przygoda na Lubogoszczy
W upalny choć wrześniowy weekend, kolejny już raz spotkaliśmy się w gościnnym ośrodku na Lubogoszczy, aby uczestniczyć w dorocznym Złazie Stowarzyszenia Szarych Szeregów.   czytaj całość  >>
2016-09-07
Uroczystości 30. rocznicy śmierci płk. Adama Borysa ps. "Pług".
Organizatora i dowódcy batalionu "Parasol", obędą się w Witkowie w dniach 10-11 września.   czytaj całość  >>
wszystkie
wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila