16.02.2017  do  13.03.2017
III edycja stypendium im. gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila"

Pasjonujesz się historią? Wiesz jak ciekawie o niej opowiadać? Zgłoś swój pomysł i zostań stypendystą programu imienia generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”. Rusza nabór wniosków do trzeciej edycji konkursu.

Ośrodek "Pamięć i Przyszłość" zaprasza wszystkich, którzy mają oryginalny pomysł na popularyzację wiedzy o losach i dziedzictwie żołnierzy podziemia antykomunistycznego do nadsyłania swoich prac konkursowych. Program ma na celu promocję oraz rozwój badań na temat spuścizny, którą pozostawili po sobie Żołnierze Wyklęci.

Autorzy trzech najciekawszych propozycji zostaną nagrodzeni stypendium w wysokości 16 000 złotych, w ramach którego będą mogli zrealizować swój pomysł. Projekt może mieć charakter popularyzatorski, edukacyjny lub naukowy.

Do tej pory, dzięki programowi wydano między innymi książkę autorstwa Darii Czarneckiej „Barut. Polana Śmierci”, komiks Witolda Tkaczyka „Oto jest głowa Franczaka” czy pakiet trzech gier edukacyjnych „Obława”, „Łów” oraz „Wataha” stworzonych przez Łukasza Leszczyńskiego.

III edycja programu rusza 16 lutego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 marca, a zwycięzców programu poznamy 7 kwietnia 2017 roku.

Stypendium zostało ufundowane przez Prezydenta Miasta Wrocławia. Konkurs organizowany jest przez Ośrodek “Pamięć i Przyszłość” we współpracy z Fundacją Sapere Aude oraz Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.

Szczegółowe informacje dotyczące stypendium na stronie: http://www.zajezdnia.org/startuje-iii-edycja-stypendium-im-gen-augusta-emila-fieldorfa-nila/

Dodatkowych informacji udziela Przemysław Góral, e-mail: przemyslaw.goral@zajezdnia.org, telefon: 71 715 96 69.