22.04.2017
Dzień Wolnej Sztuki: 5 eksponatów związanych z 2 KP

22 kwietnia (sobota), godz. 12:00
Muzeum Armii Krajowej po raz trzeci dołącza do Dnia Wolnej Sztuki - ogólnopolskiej muzealnej akcji społecznej.

Co łączy battledress, różaniec, okulary przeciwsłoneczne, nieśmiertelnik oraz monety palestyńskie, egipskie i włoskie? Już w najbliższą sobotę o godz. 12:00 będzie można się przekonać w Muzeum Armii Krajowej. Wstęp wolny!

Na czym polega akcja?
Badania dowodzą, że jednemu eksponatowi zwiedzający poświęcają zaledwie ok. 8 sekund.
Ten fakt zainspirował do zorganizowania dnia, podczas którego przedmiotom będzie się można przyglądać POWOLI. Każdy obiekt ma do opowiedzenia swoją historię, którą możemy odkryć samodzielnie. Zachęcamy, aby poznać 5 przedmiotów, które trafią na wystawę "Z ziemi polskiej do włoskiej. 2 Korpus Polski i Armia Krajowa". W przestrzeni na poziomie +1 oczekiwać będzie osoba, która uczestniczy w powstawaniu wystawy. Jej zadanie polegać będzie na pobudzeniu dyskusji i zainspirowaniu do odkrywania historii.