start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
CO GDZIE KIEDY  >  SZCZEGÓŁY
07.09.2017  do  08.09.2017
Śladami Gen. Nila – Od zmierzchu do świtu

"Śladami Gen. Nila – Od zmierzchu do świtu" – to prestiżowe zawody dla miłośników długich marszobiegów oraz pasjonatów Wojsk Specjalnych. Organizowane po raz szósty od 2012 roku przez Jednostkę Wojskową NIL dla uczczenia pamięci jej Patrona – gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. „NIL” twórcy i dowódcy KEDYWU, bojownika o wolność Narodu Polskiego oraz żołnierzy zgrupowań partyzanckich walczących w rejonie Beskidu Makowskiego.

Trasa marszu przebiega po ogólnodostępnych szlakach turystycznych Beskidu Makowskiego i Beskidu Wyspowego i liczy ok. 50 kilometrów.  Zawody rozpoczynają się na Suchej Polanie położonej nieopodal miejscowości Poręba k. Myślenic w dniu 7 września 2017 r. po zachodzie słońca a kończą o świcie 8 września 2017 r. Dla uczestników przewidziane są pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki a po zakończeniu marszu posiłek. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc odbiorą nagrody podczas uroczystych obchodów Święta Jednostki Wojskowej NIL, które odbędą się w Krakowie w dniu zakończenia zawodów.

Szczegółowe informacje oraz Regulamin zawodów znajduje się na stronie www.nil.wp.mil.pl Relacje z marszu z poprzednich lat można obejrzeć na stronie https://www.facebook.com/marsznila/

 

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila