start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych    
       
mixcloud   youtube   twitter   facebook   english version   
CO GDZIE KIEDY  >  SZCZEGÓŁY
02.10.2017  do  03.11.2017
Bezpłatne warsztaty dla niesłyszących

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach dla osób niesłyszących, które organizowane będą w siedzibie instytucji przez cały październik 2017 roku.

Zachęcamy do udziału w prekursorskim działaniu edukacyjnym podejmowanym przez naszą instytucję.

Program warsztatów powstał w oparciu o scenariusze zajęć edukacyjnych poświęconych historii Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, które prowadzi Muzeum.
Czas trwania zajęć to ok. 1,5 godziny.
Po zajęciach grupy, które zadeklarują swój udział, wraz z edukatorem i tłumaczem języka migowego zwiedzą ekspozycję stałą Muzeum.

Realizacja warsztatów dedykowanych osobom głuchym możliwa jest dzięki projektowi "Historia wpada w ucho - Muzeum AK dla głuchych". Instytucja zabezpieczyła środki na działania edukacyjne - warsztatowe, oraz stworzenie innowacyjnej ścieżki zwiedzania: "Głusi na szlAKu". Zajęcia mają za zadanie wprowadzenie osób głuchych w historię i kontekst działalności Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej oraz zapowiadać otwarcie pierwszej w Małopolsce inteligentnej i zautomatyzowanej ścieżki zwiedzania ekspozycji stałej Muzeum.

Warsztaty edukacyjne będą odbywać się kolejno: 2, 6, 9, 13, 16, 20, 23, 27, 30 października, a ostatnie odbędą się 3 listopada.

Zapisów grup na zajęcia można dokonywać pod nr telefonu: 12 410 07 70 oraz mailowo: biuro@muzeum-ak.pl, w tytule wpisując: rejestracja na zajęcia w ramach programu Historia wpada w ucho.
 

wstecz              Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa - Nila