19.11.2017
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

Podczas tegorocznej edycji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich Muzeum AK w Krakowie zaprasza na wyjątkowe wydarzenia! 19 listopada odbędą się dwa pokazy mappingu, a Panie, które znajdą się na muzealnym dziedzińcu o godz. 16:00 będą mogły się odnaleźć na przyszłorocznej wystawie "Piękna Niepodległa".

Pełny program Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich:

Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem (zbiórka za kasą)
godz. 11:00,
godz. 13:00,
godz. 15:00,

"W okupowanym Krakowie" - warsztaty połączone z grą wielkoformatową
godz. 13:00
Przenieś się w czasy II wojny światowej. Poznaj historię życia codziennego w okupowanym mieście. Sprawdź swoje umiejętności i wiedzę na specjalnej wielkoformatowej planszy. Czas trwania: ok. 2 godziny. Adresaci powyżej 10 lat.

"Kryptonim Muzeum" - pokaz odcinków serialu dokumentalnego TVP Historia
od godz. 12:00 i 14:00 w sali przy dziedzińcu
W serialu ważne epizody z historii Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie opowiadają m.in. żołnierze AK, świadkowie, rodzina i bliscy bohaterów, a także eksperci. W każdym odcinku ważny jest również przedmiot – eksponat ze zbiorów Muzeum AK, który ożywa w opowieściach zaproszonych gości.

Escape room "Wsypa" - miejsca wyczerpane
godz. 15:00

Seria zadań oddających rzeczywistość lokalu konspiracyjnego Polskiego Państwa Podziemnego. W wyniku przesłuchania więźnia politycznego szczegóły położenia jednego z partyzanckich lokali zostaje wydana wrogom. Zadaniem grupy jest oczyszczenie pomieszczenia ze wszystkich, ukrytych materiałów konspiracyjnych związanych z działalnością żołnierzy podziemia. Czas jest tutaj kluczowy, gdyż przeszukanie może nastąpić w każdej chwili!

Foto dla Niepodległej
godz. 16:00

Zapraszamy Panie, które chcą, aby ich wizerunek stał się elementem wystawy. To wyjątkowa okazja, aby w nietypowy sposób uświetnić przyszłoroczne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdjęcie będzie jednym z elementów wystawy „Piękna Niepodległa”, którą otworzymy 8 marca 2018 roku.

"Dziewczyna w czerwonym szaliku: opowiem Wam historię AK" - mapping fabularyzowany
godz. 17:00 i 17:30

12-minutowa opowieść o losach narodu polskiego od momentu odzyskania niepodległości, poprzez wojnę i okupację po współczesność. Śledząc losy bohaterki narracji będzie można poznać syntetyczną historię działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Mapping powstał w związku z 75. rocznicą przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.

Pokaz poprzedzi występ artystyczny Gabrieli Ocieczek.

Na mapping obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Muzeum AK oraz w Punkcie Informacji Turystycznej InfoKraków przy ul. św. Jana 2 od 10 listopada.

Rezerwacje pod numerem telefonu 12 41 00 770 lub rezerwacja@muzeum-ak.pl