start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych

04.03.2018
Bibice: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zapisy do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca 2018 roku na terenie gminy Zielonki, w Bibicach, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na dwóch dystansach: 1963 m i 5000 m. To już trzecia edycja biegu organizowanego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.

Bieg w Bibicach jest częścią ogólnopolskich obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych organizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja. Pierwszy bieg odbył się w 2013 roku w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego i wzięło w nim udział 50 uczestników, a z roku na rok ich liczba rośnie. Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie powojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej tropemwilczym.pl, zgłoszenia do biegu w Bibicach (start z KS Bibiczanka) można dokonać za pośrednictwem strony tropemwilczymbibice.pl w terminie do 2 marca 2018 r. do godziny 16.00. Zapraszamy do zapisów, liczba uczestników biegu jest ograniczona.

Jednym z partnerów biegu jest Muzeum AK w Krakowie.