start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych

07.08.2018  do  30.09.2018
Wystawa Roman Dmowski (1864-1939)

Wystawa Roman Dmowski (1864-1939) prezentuje, w ujęciu chronologicznym, życie i polityczne dokonania jednego z współtwórców Niepodległości, lidera Narodowej Demokracji i twórcy oryginalnej myśli politycznej.
Na szczególną uwagę zasługują tablice, na których prezentowane są wysiłki niepodległościowe Romana Dmowskiego w okresie I wojny światowej i konferencji pokojowej w Paryżu. Wiele ilustracji, dokumentów i zdjęć jest prezentowanych na tej wystawie po raz pierwszy i pochodzi z Archiwum Romana Dmowskiego, pozyskanego przez Muzeum Niepodległości od Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego (m.in. rękopisy memoriałów w sprawie polskich granic zachodnich, legitymacja uczestnika konferencji pokojowej oraz zdjęcia z okresu paryskiego)

Opis ze strony Muzeum Niepodległości, zdjęcia Monika Jędrzejek-Lesiczko