27.04.2013
Koncert hiphopowy "Żołnierze Wyklęci - Pamiętamy"

Po raz pierwszy białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury, organizuje koncert hiphopowy poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

27 kwietnia 2013 r. godz. 18.30 w białostockim Klubie Muzycznym "Fama" (ul. Legionowa 5) odbędzie się koncert pod hasłem "Żołnierze Wyklęci - Pamiętamy", podczas którego wystąpi znany krakowski raper Tadek (Tadeusz Polkowski).

Tadek to współzałożyciel znanej w kręgach miłośników hip-hopu grupy Firma, autor teledysków i kilku płyt, w tym wydanego w 2012 r. krążka "Niewygodna prawda", na którym zawarł 17 utworów, poświęconych m.in. Żołnierzom Wyklętym: rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, Danucie Siedzikównie "Ince" czy generałowi Augustowi Fieldorfowi "Nilowi". Jest synem krakowskiego poety, dziennikarza, działacza opozycji solidarnościowej Jana Polkowskiego.

Kontakt w sprawie bezpłatnych wejściówek na koncert: Lukasz.Lubicz@ipn.gov.pl.