17.11.2013
Dzień otwarty Muzeów Krakowskich - Muzeum AK zaprasza!

Niedziela, 17 listopada 2013

Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie będzie czynne dla zwiedzających w godzinach 10.00-16.00, a ostatnie osoby wpuszczamy na 60 minut przed zamknięciem. W tym czasie będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe, zarówno indywidualnie, jak i w grupach.

Dwukrotnie o godz. 12.30 i 14.00 będzie można zwiedzić Muzeum z przewodnikiem, po wcześniejszej rezerwacji pisząc na adres: info@muzeum-ak.pl z podaniem imienia, nazwiska, ilości osób i określając godzinę. Potwierdzenie zapisu otrzymacie Państwo drogą elektroniczną.

W godzinach 14.00-16.00 w sali edukacyjnej (parter) odbędą się tradycyjne warsztaty plastyczne "Papierowa Armia" - przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane.

W samo południe na dziedzińcu zaprezentowana zostanie "Wystawa jednego eksponatu". Będzie to radiostacja polowa nadawczo-odbiorcza, zwana popularnie "Pipsztokiem" lub Nellką". O losach urządzenia o godz. 12.00 na dziedzińcu opowie płk Kazimierz Chećko, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej w Krakowie. Radiostacji będzie towarzyszył goniometr powstały pomiędzy 1942 a 1944 r. Ten odbiornik namiarowy wykorzystywany był do namierzania radiostacji Armii Krajowej.