start     subskrypcja     konkursy     polecamy     pobierz     audiodeskrypcja     przetargi i oferty pracy     ochrona danych

30.08.2014
Pogrzeb Porucznik Emilii Szlachty, ps. Mila, żołnierza AK

Z głębokim żalem informujemy, że 27 sierpnia 2014 roku zmarła Porucznik Emilia Szlachta, ps. Mila.

Jej pogrzeb odbędzie się w Krakowie 30 sierpnia 2014 r. (sobota) o godz. 12.00 w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym u zbiegu ulic Mała Góra / Łaczka (Bieżanów).

**********

Od 1990 r. czynnie brała udział w życiu środowisk kombatanckich, aktywnie działała w Fundacji Muzeum Historii Armii Krajowej, zaangażowała się w pozyskanie dla Muzeum AK w Krakowie sztandaru bojowego 5 psk AK oraz wielu innych cennych eksponatów związanych z dębicka konspiracją. Niemal do ostatnich chwil życia żywo interesowała się sprawami kombatanckimi, nie mogąc już wychodzić z domu na dłużej zapraszała do siebie kolegów z konspiracji z Obwodu "Deser". Utraciliśmy osobę ciepłą, serdeczną, wielką patriotkę dla, której treści Bóg Honor i Ojczyzna nie były tylko pustymi sloganami ale treścią jej życia.

**********

Biogram Emilii Szlachty na stronie Muzeum Armii Krajowej >>>