WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
26.11.2012
II Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Dnia 26 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbył się II Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Wzięło w nim udział 60 uczestników, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małopolski.

Gimnazjaliści prezentowali się w dwóch kategoriach: pieśń i poezja o tematyce patriotycznej. W jury znalazł się również przedstawiciel Muzeum Armii Krajowej, które - obok Marszałka Województwa Małopolskiego i Muzeum Historycznego miasta Krakowa - objęło konkurs swoim patronatem.

Najlepsza w kategorii "pieśń patriotyczna" okazała się Wiktoria Sikorska z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Krakowie, natomiast w kategorii "poezja patriotyczna" Zuzanna Kletschka z Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej.

Cenne nagrody, którymi zostali obdarowani zwycięzcy konkursu, ufundowało m.in. wydawnictwo Biały Kruk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

tekst Przemysław Wywiał
fot. ZSG nr 1